ADSL چیست؟

ADSL چیست؟

ADSL يا خط ديجيتالی نامتقارن,به نوعي ارتباط پرسرعت ديتاجهت دسترسي  به اينترنت وياپخش ويدئويي اطلاق مي گردد كه از طريق خطوط تلفني معمولي انجام مي پذيردADSL در واقع يكي از انواع خدمات و محصولات xADSLl ميباشد كه به منظور انتقال پر سرعت ديتا با 2 مگابايت در ثانيه بر روي سيم تلفن مسي موجود در شبكه تلفن طراحي گرديده است .

مزاياي استفاده از سرويس ADSL  :

  • ارتباط پر سرعت ( تا 30 برابر سرعت ارتباط dialup )
  • ارتباط پرسرعت بدون نياز به كابل اختصاصي جديد
  • ارتباط پرسرعت بدون نياز به شماره گيري
  • ارتباط پرسرعت بدون هزينه پالس مكالمه ارتباط
  • ارتباط پرسرعت بدون اشغال نمودن خط تلفن
  • ارتباط پرسرعت براي ايجاد شبكه مجازي خصوصي VPN
  • ارتباط پرسرعت براي مصارف ويدئويي وصوتي و ويدئو كنفرانس
  • ارتباط پرسرعت همزمان با مكالمه تلفني
  • ارتباط پرسرعت بدون قطع اتصال و بطور دائم ( هميشه وصل ميباشد)

و ساير خدمات و امكانات قابل استفاده در اين سيستم ارتباطي

شيوه اي نوين براي برقراري ارتباط با اينترنت :

تكنو لوژي جديد  (ADSL) Asymmetric  Digital Subscriber Line  با ارتقا امكانات خطوط تلفن , انتقال پر سرعت داده ها را هم زمان با انتقال صوت امكان پذير نموده است . در روش ADSL ( خط ديجيتالی نامتقارن مشترك ) بر خلاف روش  dial up  موجود , سيگنالهاي ديجيتالي به صوتي تبديل نميشود و كانال انتقال data  از voice كاملا مجزا ميباشد . بنابر اين كاربر بدون نياز به خط تلفن جديد در حين ارتباط با اينترنت قادر به برقراري مكالمات تلفني نيز خواهد بود .

ارتباطي پر سرعت با اينترنت :

 ADSL, ارتباط با اينترنت را باسرعتي تا 30 برابر  dial up  براي كاربران امكان پذير نموده است . كه البته ميزان سرعت نسبت به در خواست كاربر از 64 كيلو بيت بر ثانيه تا يك مگا بيت بر ثانيه متغير ميباشد .  سرويس adsl باتوجه به سرعت بالاي ارتباط ( در مقايسه با سرويس هاي dial up ) و هزينه مناسب ( در مقايسه با سرويس هاي داراي پهناي باند بالا ) راهكاري ايده ال براي كاربران خانگي و نيز شركتها و موسسات ميباشد .

اتصال دائمي به شبكه اينترنت :

در روش ارتباطي ADSL  كامپيوتر يا كل شبكه داخلي شما در اتصال دائم با شبكه جهاني اينترنت ميباشد . بدون انجام شماره گيري , بدون شنيدن بوق اشغالي و بدون اتلاف وقت جهت برقراري ارتباط , فقط با روشن كردن كامپيوتر به دنياي كامپيوتر قدم بگذاريد

بدون هزينه هاي تلفن و هزينه هاي پنهان :

با توجه به تقسيم خط تلفن به دو بخش انتقالvoice  و  data توسط adsl , برقراري ارتباط با شبكه اينترنت بدون پرداخت هزينه تلفن ميسر گرديده است . با سرويس ADSL  تنها با پرداخت حق اشتراك ثابت ماهانه , از اتصالي مطمئن و ثابت به اينترنت لذت ببريد .

راه اندازي سريع و آسان :

با استفاده از تكنو لوژي ADSL  برقراري ارتباط بسيار سريع تر و ساده تر از اتصالات Dial up ميباشد و كامپيوتر شما در اندك زماني به عضوي از شبكه اينترنت تبديل ميگردد.

behnetlogo2

به نت گستر ارائه دهنده سرویس اینترنت ADSL در اصفهان

تماس

هنوز ثبت نام نکرده اید؟ همین حالا ثبت نام کنید!

ورود به حساب کاربری