مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در زمان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و انتخابات شهرو روستا به مدد شبکه ملی اطلاعات، هیچگونه قطعی ارتباطی در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور، اتفاق نیافتاد.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه بالغ بر ۱۲ سال بود که مطالبه شبکه ملی اطلاعات در احکام قانون توسعه کشور آمده بود، اظهار داشت: این مطالبه بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت و در حکم اول و دوم انتصاب اعضای شورای عالی فضای مجازی صراحتا عنوان شد، اما اجرایی نشده بود. به هر ترتیب یکی از خدمات مهمی که در دولت یازدهم صورت گرفت شروع مراحل اجرایی شبکه ملی اطلاعات بود.

وی با بیان اینکه میزان استفاده مردم از ابزارهای فناوری اطلاعات گویای توسعه این بخش است، ادامه داد: در سرشماری اخیر نفوس و مسکن، بالغ بر ۵۱ درصد مردم از طریق شبکه های اطلاع رسانی مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات حضور پیدا کرده و اطلاعات خود را ثبت کردند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به سرعت عمل و دقت در جمع آوری آمار، کاهش هزینه و امنیت بیشتر در جمع آوری اطلاعات که از جمله ثمرات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بود، تاکید کرد: این آمار در دنیا بی نظیر است. چرا که تنها در کشور ژاپن با ۳۵ درصد مشارکت، این اتفاق افتاده و ایران رکورد اول سرشماری اینترنتی را در دنیا از آن خود کرده است.

معاون وزیر ارتباطات، خدمات بانکداری، خرید اینترنتی و حمل و نقل عمومی را از جمله نیازمندیهای کشور عنوان کرد که امروز از طریق شبکه ملی اطلاعات انجام می شود و گفت: زمانی در این کشور، برقرار ماندن ارتباطات در برخی از نقاط بحرانی کشور در زمان انتخابات، یک تهدید امنیتی بود. به نحوی که اگر انتخابات برگزار می شد اولین کاری که باید انجام می شد خاموش کردن سوئیچهای ارتباطی بود تا بتوان دامنه بحران را مدیریت کرد، اما امسال شاهد بودیم که به مدد شبکه ملی اطلاعات هیچگونه قطعی ارتباطی اتفاق نیافتاد.

آذری جهرمی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، ادامه داد: امسال در انتخابات به قطع حتی یک شماره تلفن هم نرسیدیم چه برسد که بخواهیم ارتباط یک منطقه را قطع کنیم. این موضوع، مرهون تلاشهایی است که به واسطه شبکه ملی اطلاعات و امنیت ایجاد شده در حوزه ارتباطات انتخابات، به دست آمد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به دو مولفه بهبود کیفیت و قیمت ارزان دسترسی در شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: تا سال ۹۲ ارتباط داده ای بین دو نفر در کشور، بسیار بدتر از کیفیت ارتباطات خارجی بود اما امروز به جرات می توانیم بگوییم که در هیچ نقطه ای از کشور مشکل کیفیت وجود ندارد و تمام شاخص های منتشر شده در خصوص کیفیت شبکه در اقصی نقاط کشور، در حالت استاندارد قرار دارد.

وی با اشاره به پیاده سازی تعرفه نیم بهای اینترنت برای استفاده از سایتهای داخلی در شبکه ملی اطلاعات از اسفندماه گذشته تاکنون، گفت: ثمره این اقدام، رشد ۳۰۰ درصدی در برخی محتواهای داخلی به ویژه سرویس های ویدئویی است. این یعنی بازار برای تولیدکننده محتوا فراهم شده است.

همکاران تجاری

اطلاعات تماس

تلفن ثابت : 03134426681

تلفن همراه : 09131259022

کانال تلگرام : @behnetgostar

ایمیل : info@behnetgostar.net

وب سایت   : www.behnetgostar.net

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین سرویس های به نت گستر در خبرنامه ما عضو شوید.

نظرسنجی

نظرتان در مورد کیفیت و خدمات به نت گستر چیست؟

ضعیف - 6.4%
خوب - 12.8%
عالی - 80.9%